KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12947016
nr 1294 7016
Reinhold Max Eichler
(1872-1947), Tyskland
Oljemålning, Flicka med ros, Signerad. Olja på duk, 76x59 cm
Kondition: krackeleringar
Reinhold Max Eichler, tysk bildkonstnär född 1872, död 1947.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 2 december 2019
kl 19:13:25
28/11 10:21:08
Reinhold Max Eichler
Läs mer om Reinhold Max Eichler